mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj337
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1753

We have: 8 guests online
Twój IP: 35.168.62.171
 , 
Dzisiaj jest: Paź 21, 2020

Reforma edukacji

Gabinety specjalistyczne

WOŚP

Bijemy rekordy z WOŚP!
środa, 21 października 2015 19:36
PDF Drukuj Email

Nasza szkoła już od 2010 r. tj. od momentu przeszkolenia nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej przez instruktorów Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nieprzerwanie prowadzi w klasach I-III Program Edukacyjny Ratujemy i Uczymy Ratować (RUR). Otrzymalismy od Fundacji: fantomy, podręczniki, filmy, apteczki. Pomoce te służą uczniom do nabywania nawyków związanych z pierwsza pomocą. Program RUR polega na prowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie wśród uczniów klas I-III. Uczniowie oswajają się z tak ważnym zagadnieniem, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Aby wiedza na temat pierwszej pomocy trafiała do coraz szerszego grona odbiorców, Fundacja WOŚP organizuje bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej ( czyli 2 wdechy 30 uciśnięć na klatkę piersiową na fantomach) przez jak największą liczbę osób. W tym roku wydarzenie to odbywało się także w naszej szkole 16.10.2015r. od godz. 12.00 do 12.30 z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Tak naprawdę nie chodzi o bicie rekordu, a pokazanie społeczeństwu, jak ważny jest temat pierwszej pomocy – umiejętność jej udzielania. Do udziału w biciu rekordu przystąpili: uczniowie klas I-VI, dyrektor szkoły, nauczyciele, higienistka szkolna, pracownicy szkoły oraz instytucje partnerskie:


- Gminny Zespół Administracyjny Szkół,

- Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie ,,Podaj Dłoń”,

- Spółdzielnia Socjalna Józefowskie Centrum Rehabilitacji Zawodowej w Józefowie,

- Centrum Turystyki „Roztocze” Spółdzielnia Socjalna;

- Ochotnicza Straż Pożarna w Józefowie.


Wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w tą akcję, koordynatorzy panie Ewa Buczkowska i Małgorzata Hołys-Szado, składają gorące podziękowania. Szczególne podziękowania kierowane są do  członków Ochotniczej Straży Pożarnej z Józefowa, którzy systematycznie i z pełnym zaangażowaniem, współpracują z naszą szkołą.

 

Zdjęcia w galerii

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Aby dowiedzie sie wicej privacy policy.

Akceptujesz pliki cookies tej witryny

EU Cookie Directive Module Information